Porozmawiajmy o klimacie!

Wybitni klimatolodzy w Redzie!

Już w najbliższą sobotę, 15 czerwca o godz. 11.30, zapraszamy Mieszkanki i Mieszkańców Redy do Miejskiej Biblioteki Publicznej ul. Derdowskiego 3, na spotkanie z ekspertami, którzy  opowiedzą o procesach zmian klimatycznych. To pierwsze spotkanie na temat przygotowania Redy do skutków zmian klimatu. Wysłuchamy uwag i opinii mieszkańców. Przedstawimy projekt, którego rezultatem będzie opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu.

W programie ciekawe prelekcje:

  • Kryzys planetarny – główne mechanizmy” – prof. Szymona Malinowskiego

Usłyszymy jak działa ziemski system klimatyczny, co to są wymuszenia i sprzężenia, jaka jest rola planetarnego bilansu energii, czym obecne globalne ocieplenie rożni się od wszystkich przeszłych zmian klimatu naszej planety?

  • Ocean i globalne ocieplenie” – prof. Jacka Piskozuba

Ocean jako największy bufor energii w systemie klimatycznym, oddziaływania oceanu i atmosfery w zmienianym przez nas klimacie.

Ponadto dr Agnieszka Kuśmierz, dr Paulina Legutko-Kobus i dr inż. Krzysztof Skotak z Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego opowiedzą o opracowaniu Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Redy i jak mieszkańcy zostaną włączeni w projekt.

Zachęcamy  Was do udziału i dyskusji. WSTĘP WOLNY. Biblioteka jest miejscem bez barier architektonicznych, przyjaznym dla osób z niepełnosprawnościami.

Nie możesz przyjść? Obejrzyj relację na żywo! Wystąpienia ekspertów  będą transmitowane pod linkiem https://www.youtube.com/@redatv3072

Wspólnie zadbajmy o klimat w naszym mieście!

Organizatorzy:

Burmistrz Miasta Redy Mateusz Richert, Centrum Nauki Experyment w Gdyni, Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie

i Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie

Więcej o projekcie na stronie www.reda.pl

Projekt „Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Gminy Miasto Reda” jest dofinansowany z Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko.

Wartość projektu: 263 166,50 PLN

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 209 770,02 PLN

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

 

Eu

 

ZADBAJMY WSPÓLNIE O KLIMAT, POROZMAWIAJMY O TYM!