Zagrożenie COVID-19

Telefony alarmowe (interwencyjne) dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży czynny 24h/7

116 111

Dostępność 116 111 w najbliższych dniach

Kochani,

Na ten moment Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 działa bez zmian- 24H/7. O wszelkich zmianach będziemy Was informować na bieżąco. Wiemy, że najbliższy czas może być dla nas wszystkich trudny, dlatego zachęcamy Was do kontaktu z nami, gdybyście potrzebowali o czymś porozmawiać.

Przed Wami 2 tygodnie bez nauki w szkole- to bardzo ważne, abyście w tym czasie byli szczególnie ostrożni i stosowali się do zaleceń. Postarajcie się ograniczyć do minimum przebywanie w większych skupiskach ludzi i zostańcie w domach na tyle, na ile to możliwe. Zawalczmy w ten sposób o to, żeby ta niekomfortowa sytuacja trwała jak najkrócej.

Druga szalenie ważna sprawa to dbanie o naszą higienę bardziej niż dotychczas. Myjcie często ręce!:) Podobno wystarczy 2 razy zaśpiewać „Sto lat” lub refren piosenki „Biała armia” Bajm w trakcie mycia rąk, by minęło potrzebne 30 sekund. Możecie także podstawić w to miejsce swój ulubiony kawałek:).

Poza tym, dużo wypoczywajcie, dbajcie o siebie, nadrabiajcie zaległości szkolne (kto musi;)) i dzwońcie do nas o każdej porze dnia i nocy:).

Jesteśmy z Wami,

Zespół 116 111.

Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123

(czynny codziennie od 14.00 do 22.00)

http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy
w Rodzinie „Niebieska Linia”

http://www.niebieskalinia.pl/

Komisariat Policji w Redzie 

58 678 30 97

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Redzie

58 678 58 65 

Informujemy, że w sytuacjach kryzysowych istnieje możliwość konsultacji psychologicznej przez telefon. W celu umówienia się na rozmowę, prosimy
o kontakt z tut. Ośrodkiem pod nr telefonu 58 678 58 65 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie
„NIEBIESKA LINIA”
oferuje pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie poprzez:

INFOLINIĘ: 800 120 002 telefon czynny całą dobę

e – mail: niebieskalinia@niebieskalinia.info

Pełna oferta Pogotowia „Niebieska Linia” na stronie:

www.niebieskalinia.info                          www.niebieskalinia.pl

Informacja w zakresie wsparcia psychologicznego

dotyczy: wsparcia służb i mieszkańców w zakresie zagrożenia z COVID-19

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Redzie informuje, iż Stowarzyszenie Pomorskie Centrum Terapeutyczno Prawne Interios z siedzibą w Gdańsku świadczy kompleksowe wsparcie na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego w zakresie pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej oraz prawnej, w związku z przeciwdziałaniem zagrożeniami związanymi z COVID-19.

Poniżej wykaz telefonów do specjalistów

http://interios.org.pl/

Materiały informacyjne – Karta praw osoby dotkniętej przemocą
w rodzinie


https://www.gov.pl/web/rodzina/informator-dla-osob-dotknietych-przemoca

DRODZY MIESZKAŃCY!!!

KILKA PORAD PSYCHOLOGA

W związku z pandemią wszyscy przeżywamy teraz bardzo trudne dni. Nasza rzeczywistość zmieniła się i wciąż zmienia bardzo dynamicznie. Naturalną reakcją w sytuacji niepewności i nieprzewidywalności jest lęk. Ważne jest, aby nie wpadać w panikę i zatroszczyć się o siebie w tym trudnym momencie. Co może nam w tym pomóc?

  • Korzystanie z wiarygodnych źródeł informacji, unikanie śledzenia nieustannie nowych doniesień o wirusie. W internecie jest mnóstwo niesprawdzonych informacji, które wzmagają lęk i panikę.
  • Akceptacja, że nie mamy wpływu na to, że wirus pojawił się w naszej rzeczywistości i czeka nas trudny czas.
  • Zadbanie o to, na co mamy wpływ – przestrzeganie zaleceń epidemiologicznych (unikanie skupisk ludzi, zachowanie bezpiecznej odległości, częste mycie rąk)
  • Zaplanowanie działania (organizacja pracy, opieki nad dziećmi, zapewnienie wsparcia rodzicom i dziadkom). W przypadku pozostawania w domu, warto jest zachować stałą rutynę dnia (regularny sen, pory posiłków, czas na pracę i relaks). Czas kwarantanny może dać szansę na zrobienie rzeczy, na które nigdy nie było czasu.
  • Korzystanie ze wsparcia – bliskich, rodziny, przyjaciół. Ważne, aby w tym czasie nie izolować się emocjonalnie, rozmawiać z domownikami, korzystać z możliwości komunikowania się przez internet czy telefon. 
  • Rozmawianie o swoim niepokoju, lęku, obawach  – możliwość podzielenia się z innymi tym, co przeżywamy, daje poczucie ulgi oraz tego, że nie jesteśmy sami ze swoimi emocjami. 
  • Dbanie o higienę psychiczną – stres obniża odporność, dlatego ważne jest, aby zadbać o  obniżanie jego poziomu (pomocne mogą być ćwiczenia oddechowe, medytacje, ćwiczenia fizyczne, stosowanie uspokajających myśli, opieranie się na faktach, modlitwa)


Opracownie: psycholog A. Nepelska

Informacja

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Redzie informuje, że osoby pozostające w kryzysie , wymagające niezbędnej pomocy psychologicznej w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 (koronawirusem) mogą zgłaszać się telefonicznie do tut. Ośrodka celem zorganizowania telefonicznej rozmowy wspierającej z psychologiem.

Drodzy Mieszkańcy!

W związku z koronawirusem prosimy o szczególną ostrożność szczególnie Seniorów!

Prosimy Państwa o stosowanie się do zaleceń Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Komunikaty emitowane są na bieżąco m.in. w środkach masowego przekazu i w mediach społecznościowych. 

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-seniorow/

Podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Redzie prosimy o utrzymywanie kontaktu np. telefonicznego, ze swoim pracownikiem socjalnym. 


ul. Derdowskiego 25, 84-240 Reda

ZMIEŃ
KONTRAST